WK73R3ATTE101J
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
WK73R3ATTE101J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1225(3263 Metric) SMD/SMT Thick Film 100 Ω 5 % 1.5 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Length3.2 mm
Width6.4 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1225
Case Code (Metric)3263
Resistance100 Ω
Power Rating1.5 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Height600 µm
PackagingReel
Voltage Rating200 V
RoHSCompliant
Output Current1.4 A